“Nalja teed või? Eestis meil konkurentsi pole! Baltimaades ka mitte. Meie konkurendid on maailma tipud.”
- Samelini tegevdirektor Leida Kikka hoiab käes Samelini esimest toodet, mida siiamaani müüakse – kirsat. Foto: Liis Treimann
Maailma tippudega on võimalik võistelda ka juhul, kui toodad jalanõusid, mille disain on üle 40 aasta vana. Konkurente saab välistada ka siis, kui vabrikus kasutad ainult kohalikku kallist tööjõudu. Kolm miljonit eurot müügitulu saab teenida ka juhul, kui kuskil on märge, et oled kümneid tuhandeid võlgu.
Seotud lood
"Teil on vanad andmed, nüüd peaks olema kaks-kolm korda rohkem," ütleb Tingopoli müügijuht Leonid Novikov ettevõtte värske käibenumbri kohta, mis pole veel majandusaruandesse jõudnud. See IT-firma jõudis tänavuse gasellfirmade edetabeli kirevasse esikümnesse, kus on esindatud ka ehitusettevõte, õmblustööstus ja tanklakett.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.