Ekslikult arvatakse, et insener peab olema tugev vaid matemaatikas ja füüsikas ning oskama hästi joonestada. See on vaid üks ja seejuures isegi mitte enam kõige suurem tahk inseneritööst. Tänapäevases rahvusvahelistuvas infoühiskonnapõhises maailmas muutuvad järjest olulisemaks sotsiaalsed oskused, kirjutas TalTechi inseneriteaduskonna nooremteadur Taavi Simson konkursile Särav tudengimõte 2019 esitatud essees.
- TalTechi inseneriteaduskonna nooremteadur Taavi Simson. Foto: Erakogu
Inseneeria kui teadus sellest, kuidas teadmisi reaaliast, humanitaariast ja praktikast rakendada uute ehitiste, seadmete ja muu vajaliku rajamiseks, on äärmiselt mitmetahuline. Selleks, et olla inseneerias edukas ja eelkõige kestlik, on tarvis keskenduda mitmele olulisele aspektile. Kõige tähtsamad neist on haridus, keskkonnahoid ja töökeskkond. Vaid kõigi nende kolme koosmõjus on võimalik saavutada harmoonia ja jätkusuutlikus.
Seotud lood
Inseeneeria on peale IT tänapäeval üks arengu põhilisi vedajaid. Et ajaga kaasas käia, tuleb vanast raiskamise psühholoogiast ümber õppida ja hakata vaatama maailma jätkusuutlikkuse silma läbi, kirjutas TalTechi inseneriteaduskonna üliõpilane Mairo Mitt konkursile Särav tudengimõte 2019 saadetud essees.
Äripäeva teemaveebide ehitusuudised.ee ja tööstusuudised.ee ning TalTechi Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu korraldatud esseekonkursil kirjutas parima tööstusteemalise loo TalTechi elektroenergeetika ja mehhatroonika üliõpilane Eke Tominga.
TalTechi Inseneriteaduskonna Üliõpilaskogu juhtfiguuridele Erik Tederile ja Anna Krasnikovale valmistas muret, et üliõpilastel on majanduslikel põhjustel keeruline osa võtta ehitus- ja tööstus-valdkonna olulistest konverentsidest. Nii sündis Äripäeva ehitusväljaannete juhil Eva Kiisleril idee korraldada esseekonkurss “Särav tudengimõte 2019”.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.