Kui möödunud sügisel tunnistas ettevõtja Aleksander Gansen, kuidas nuttis nii mitmelgi õhtul patja oma idufirma Shipitwise’i põhja mineku pärast, siis nüüd tunnistas ta, et on põhjust naeratada – õnn on pöördunud ja uut ettevõtmist saadab edu.
- Logistika-tehnoloogiafirma Speys digitaliseerimisüksuse juht Aleksander Gansen. Foto: LIIS TREIMANN
„Nägu on naerul ja kõik läheb väga hästi,“ ütles Aleksander Gansen Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Tema mullu raskustesse sattunud idufirma Shipitwise ühines sügisel Soome logistika-tehnoloogiafirmaga Speys, mis kasvas eelmisel aastal ligi 300%. Kui mullu oli ettevõtte käive ca 4 miljonit eurot, siis sel aastal ootab Gansen käibe kolmekordistumist.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Ma ei ole kedagi tahtlikult alt vedanud. Andsin endast parima, päriselt ka," rääkis ootamatult tegevuse lõpetanud idufirma Shipitwise juht Aleksander Gansen. Raha põletamiseks sai ettevõttel küll otsa, kuid see ei ole veel lõpp.
Kaks nädalat tagasi tegevuse lõpetamisest teatanud Shipitwise on otsustanud oma vara müüa ja on juba leidnud hulganisti huvilisi, teatas ettevõte.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.