Uudse krüpto- ja tavapanga hübriidi rajada lubanud nn Polybiuse mehed on kui mustkunstnikud, kelle puhul ei tea, mille nad pärast pikka pinge kruvimist kübarast välja tõmbavad – projekti muutumine ja venimine teevad umbusklikuks, kuid õnnestumisel võib tulemuseks olla edulugu.
- 64 000 euro eest Polybiuse tokeneid ostnud Maksim Velitško nõuab kohtu kaudu oma raha tagasi, kuid seni tulutult, sest tokenite väärtuse languse eest müüja ehk nn Polybiuse mehed ei vastuta. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Kaks ja pool aastat tagasi krüptohuvilistelt ICO ehk omamoodi ühisrahastusega muljetavaldava 28 miljoni euro väärtuses tava- ja virtuaalraha kaasanud Polybius Foundationi eestvedajatel pole palju ette näidata. ICO käigus müüdud tokeni algne väärtus on kukkunud üle 90 protsendi. Makseasutuse tegevusluba on endiselt Belgia instantsides taotlemisel. Panga asemel loodava finantside haldamise äpiga kavatsetakse tänavu lõpuks osaliselt turule tulla. Sellele, miks vähemalt esialgu ei looda lubatud reguleeritud panka, on meestel küll põhjendus, ent ühe tokenite omaniku kannatus on katkenud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.