Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Nädala lood: võlgades põllumees, sahinad Linnamäe kohta ja untsu läinud läbirääkimised
Selle nädala Äripäev tõi lugejateni mitu kurioosset lugu. Lugejate lemmikartikkel rääkis kuuldustest, et Eesti esimeseks oligarhiks nimetatud Margus Linnamäe on juba mõnda aega tahtnud siseneda pangaärisse.
Alles läinud sügisel aasta põllumeheks valitud Lääne-Virumaa ettevõtja Indrek Klammer maadleb võlgadega, mis viisid tema kaks firmat põhja. Fotol ühe põhja läinud ettevõtte, Kulina Mõisa pankrotihaldur Martin Krupp Rakvere kohtus.
Foto: Andras Kralla
Erakordseid lugusid tuli ka teistest valdkondadest. Näiteks on võlgadesse sattunud põllumees, keda veel eelmisel aastal pärjati aasta põllumehe tiitliga. Samuti on betoonitootmise sektoris vastu taevast lennanud pikad läbirääkimised, mistõttu on ettevõtte Lasbet Tootmine töötajad teadmatuses, mis nende töökohtadest saab.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?