Valitsuse otsus peatada maksed teise pensionisambasse tähendab, et riik soovib inimeste isiklikud säästud suunata kohustuslikus korras riigieelarvesse ja seda ilma igasuguse plaanita peatunud makseid tulevikus inimestele kompenseerida, ütles LHV Varahalduse tegevjuht Vahur Vallistu.
- Vahur Vallistu sõnul loodetakse vabaduse egiidi all pensionireformiga saada väljamaksetest 20% tulumaksu ning siis täiendavaid vahendeid riigieelarvesse järgnevaks kümneks aastaks. Seda kõike inimeste isiklike säästude arvelt. Foto: Liis Treimann
Vallistu sõnul kasutati pensionireformi riigikogus läbi surudes mitmeid valeväiteid ja kaheldava väärtusega arvutusi, sõideti üle ekspertide arvamusest ja kainest mõistusest. Näiteks kõlas riigikogus pensionireformi aruteludest väide, nagu oleks reformi peamiseks eesmärgiks pensionisäästude üle otsustusvabaduse andmine. Paraku on Vallistu sõnul tõsiasi, et riigil ei ole jätkunud laekunud sotsiaalmaksust pensionide maksmiseks vahendeid juba aastast 2008 ja iga-aastaselt on tulnud leida pensionide tasumiseks katteallikaid teiste maksude arvelt.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.