Käesoleva aasta esimeses kvartalis registreerisid e-residendid ligi 1050 uut Eesti ettevõtet, mis on programmi ajaloo esimese kvartali rekord.
- E-residentsuse programmi tegevjuhi Ott Vatteri sõnul on viimastel nädalatel tavapärasest enam Eesti ettevõtteid loonud just need e-residendid, kes elavad Euroopa peamistes kriisikolletes Itaalias, Hispaanias, Saksamaal ja Prantsusmaal. Foto: Liis Treimann
E-residentsuse programmi tegevjuhi Ott Vatteri sõnul on e-residentsuse programm paljudele e-residentidest väikeettevõtjatele kriisiperioodil hädavajalik, sest pakub paindlikkust. “. Täna, mil paljudes maailma riikides kehtib eriolukord, on meie-teenused ja nende kvaliteet ettevõtjate jaoks eriti olulised. Eesti on üks arenenumaid digiühiskondi maailmas ja usaldus e-residentsuse programmi vastu on suur,” ütleb Vatter.
Seotud lood
Põhjamaade investorit tõmbab Eesti tehnoloogiafirmade poole nagu mesilast õiele. Jutt headest võimalustest on jõudnud ka Jaapani suurfirmadesse.
Eesti idufirmad käisid Kopenhaagenis Skandinaavia suurimal innovatsioonikonverentsil TechBBQ investoreid otsimas.
2019. aasta novembris ulatub Eesti e-residentide arv üle 62 000 ning neist kõige rohkem on Eestis ettevõtteid loonud ukrainlased, teatas Ukraina kuulutusteäris tegutsev RIA.com Marketplaces OÜ.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.