Kriis tõukab ettevõtte 25 aasta jooksul esimest korda kahjumisse
Jaekaubandusettevõte Põldma Kaubanduse AS pole 25 aasta jooksul kunagi kahjumisse kukkunud, kuid tundub, et see aasta on ikka nii raske, et tuleb lõpetada miinusega, ütles ettevõtte juht ja omanik Heinar Põldma Äripäeva teemaveebile Kaubandus.
Praegune kriis on raskem kui eelmine, tunnistab ettevõtja Heinar Põldma. Foto: Veiko Tõkman
Põldma Kaubandusele oli 2020. aasta esimene kvartal väga hea ning ettevõtte käive kasvas 10% võrreldes 2019. aasta esimese kvartaliga. "Teise kvartali käive peaks tulema 60% väiksem, kolmandas kvartalis on käibelangus 50% ning neljandas kvartalis on käive 40% väiksem kui eelmisel aastal," rääkis Põldma selle aasta prognoosist.
Viimastel aastatel on pangateenused liikunud hoogsalt digilahenduste suunas. SEB ettevõtete segmendijuhi Maarja-Maria Aljase sõnul kasutab juba pea pool äriklientidest lisaks internetipangale ka mobiilipanka ja erinevaid pangaliideseid.