Müstiline rahasumma Lõuna-Koreast tõi endisele kütuseärimehele Ilmar Tolmatsile süüdistuse rahvusvahelises kelmuses ja rahapesus. Tolmats läks prokuratuuriga kokkuleppele ja ta mõisteti vangi.
- Ilmar Tolmats vahistati eelmise aasta sügisel, trellide tagant sai ta välja selle aasta aprillis. Foto: Erik Prozes
Tolmats sai karistuseks viis aastat vangistust, millest kohe ärakandmisele kuulus pool aastat. Kuna ta oli juba eelmise aasta sügisest saati vahi all, sai Tolmats aprillis trellide tagant välja. Ülejäänud karistus tuleb tal kanda tingimisi.
1990ndatest tuntud kütuseärimehe Ilmar Tolmatsi rahapesu lugu sai alguse 2018. aasta aprillis. Ühel päeval laekus tema väikese, tollal kustutamishoiatusega sõiduautode ja väikebusside müügiga tegeleva ettevõtte Fastest Trade OÜ kontole 172 770 eurot Lõuna-Koreast. Raha saatis Tolmatsile tööstusettevõte Seah Changwon Integrated Special Steel Corporation.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.