Maksu- ja tolliameti andmetel on koroonakriisi ühed suurimad kaotajad tööstusettevõtted, kuid sektori ettevõtjate sõnul võib mõnes valdkonnas tõeline madalseis saabuda alles järgmisel aastal.
- Hekoteki tegevdirektori Heiki Einpauli sõnul jõuab kriis kohale alles järgmise aasta alguses. Foto: Andras Kralla
Äripäev võrdles maksu- ja tolliameti statistikale toetudes Eesti suurimate tööstusettevõtete 2020. aasta märtsi, aprilli ja mai auditeerimata käibetulemusi 2019. aasta sama perioodiga. Võtsime ühendust mitme suurema tööstusettevõtetega, kelle käive oli statistika põhjal võrreldes eelmise aastaga enim langenud. Paljude Äripäevaga suhelnud ettevõtjate sõnul ei vasta aga rahandusministeeriumi avaldatud andmed tegelikule olukorrale.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koroonapandeemia piirangute tõttu langes Eesti ettevõtete käive maikuus 22,4 protsenti, langus oli 3,6 protsenti sügavam kui aprillis.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.