Nurga- ja keldripoodide pidajate ja klientidega vesteldes selgub, et mõnes kohas ei ole veel kadunud ka vihikusse kirjutamine.
- Oma kogemusi Tallinnas asuva Leeni poega jagas mitu inimest. Foto: Liis Treimann
Äripäeva teemaveeb Kaubandus kirjutab, et Tallinnas Nõmme naabruskonnas asuva 1991. aastal ukse avanud väikese Leeni toidupoe kohta jagus kiitust nii mõnelgi.
Rahumäel elav Kertu toob välja, et kaupluse müüjad on abivalmid, nägupidi tuntakse aastaid. "Teisi sarnaseid pisipoode läheduses ei teagi, eks need olegi asumist väljaspool vähetuntud," lisab ta.
Leeni poega on head mälestused ka Heinrichil, kelle kodupood see kunagi oli. "Kord Leeni poodi kiirustades avastasin kauba eest tasuma hakates, et olen rahakoti koju unustanud. Tahtsin sellele kohe järele minna, mille peale müüjad vastasid, et tasuda võib ka mõni teine päev ja seniks kirjutatakse ost vihikusse. Olin suures hämmingus, et sellist asja veel siiani praktiseeritakse ja inimesi niimoodi usaldatakse. Eks pikaaegsed teenindajad tundsid püsikliendi nägupidi ära!"
Foto: Liis Treimann
13 fotot
- Virbi ja Arbu nurgal olev keldripood Lasnamäel
Milline elu käib paljudes teistes keldri- ja nurgapoodides, saab pikemalt uurida teemaveebist
Kaubandus.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”