Eesti ettevõtjad Valgevenest ei lahku: sanktsioonid muidugi tulevad
Valgevenesse investeerinud Eesti ettevõtjad ei rutta praegu oma ärihuve tühistama, aga tõdevad, et Ryanairi lennuki maandamine ja ajakirjanik Raman Pratasevitši vahistamine paneb edasise äri suure küsimärgi alla.
Valgevenes haru omava advokaadibüroo Sorainen vanempartner Aku Sorainen. Foto: Andras Kralla
Valgevenes saetööstust omava Kaamos Grupi omanik Kaido Jõeleht märkis, et hoolimata poliitiliste riskide kasvamisest pole Kaamos teinud suuri ümberkorraldusi oma ärides. „Mis nüüd juhtuma hakkab, on väga keeruline kommenteerida,“ nentis Jõeleht, kelle sõnul on olukord väga kriitiline. Tema jälgib nüüd, millised majanduspiirangud otsustavad Euroopa Liidu juhid täna algaval tippkohtumisel Minskile kehtestada.
Valgevene diktaatori Aljaksandr Lukašenka pühapäevane tegu sundida Minskis maanduma Euroopa Liidus registreeritud lennuk ELi-sisesel lennul ajakirjaniku tabamiseks pole asi, mille suunas saab nüüd vaid näppu viibutada, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundusosakonna juhataja Taivo Linnamägi sõnul ootab Eesti Euroopa Lennundusohutusameti (EASA) suuniseid ja otsust Valgevene õhuruumis lendamise kohta.
Valgevene ajakirjaniku Raman Pratasevitši käest küsiti ainult üks küsimus, kui Valgevene turvatöötajad ta kõigi teiste Minskis hädamaandumise teinud Ryanairi lennul olnud inimeste seast välja valisid.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”