Euroopa saab kliimaeesmärgi saavutamiseks ohtralt piiranguid ja kulusid
Euroopa Komisjoni avaldatud "Fit for 55" ehk kasvuhoonegaaside 55% vähendamise eelnõust jäi kõlama CO2 hinna määramine, innovatsiooni investeerimine ning sealjuures ka õiglus, et ei kannataks tarbijad ja väikeettevõtjad.
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen rõhutas, et ühise eesmärgi saavutamisesse peavad panustama kõik sektorid. Paremal servas seisab ka Kadri Simson. Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ning Euroopa Liidu kliimapoliitika juht Frans Timmermans tõdesid, et kolmapäeval esitletud leppe tegevuskava muudab Euroopa Liidu kodanike igapäeva radikaalselt ja kohati valusalt. "Me küsime oma kodanikelt ja tööstustelt palju, kuid teeme seda ülla eesmärgi nimel,“ ütles Timmermans.
Rahvaalgatuse “Kliimaneutraalne Eesti aastaks 2035” eestkõneleja Madis Vasseri sõnul on Eestil võimalik saavutada kliimaneutraalsus juba 2035. aastaks. Vasseri hinnangul pidurdab riik praegu paika pandud eesmärkidega ettevõtete tootmise rohelisemaks muutmise võimekust.
On kolm trendi, mida mina näen, kus poliitikud-regulaatorid kindlasti sekkuvad, meeldib see siis või mitte, ütles president Kersti Kaljulaid Äripäeva TOP 100 auhinnatseremoonial peetud kõnes.
Vesiniku kasutuselevõtu strateegia on Euroopa Liidu majanduse taastekava ja rohepöörde üks põhisambaid, kuid kriitikutes tekitab küsimusi nii tehnoloogia ise ja sellele kuluv raha kui ka fossiilkütuste sektori osalus kogu projektis ning rohepesu maik.
Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson tutvustas eile Komisjoni vesinikustrateegiat, millega peaks vesinikust saama Euroopa Liidu riikide rohelise energia kese.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.