Martin Vares on öelnud, et kriisis tekkinud tarneaehelasegadus on nende äri isegi aidanud. Foto: Tartu Postimees/Scanpix
Kaasatud rahaga avatakse järgmised turud USAs, Prantsusmaal ja Itaalias. Samuti plaanitakse kasvatada meeskonda kahekordseks, et toetada kasvu uutes sihtriikides ning automatiseerida veelgi enam töötlusprotsesse. Nende hulka kuuluvad nii keeruka hinnastusmehhanismiga CNC masintöötlus ja survevalu, kuid esimest korda sisenetakse läbi 3D-printimise ka plastide maailma.
Tänavu viiekordset kasvu sihtiva tööstussektori idufirma Fractory jaoks on 2021. aasta alanud tormiliselt, kuid ettevõtte asutaja Martin Varese sõnul hakkab tööstusesse jõudma üks huvitav nähtus.
Idufirmad tõdevad, et praegu leiab käibe hoidmiseks või kasvatamiseks võimalusi ning lõpuks tuleb kriis neile kasuks, sest maailm kriisiga hoogustunud digipöördest tagasi endiseks enam ei muutu.
Investoritelt kaasatud raha ära põletanud idufirmasse Frank.ai investeerinud Madis Müür võtab esimese suurem vasika aia taha minekut kui kooliraha, mis aitab järgmistesse idufirmadesse raha kasvama panemisel mitmekümne protsendilist tootlust saada.
Tööstust digitaliseeriva idufirma Fractory juht ja äsja Euroopa mõjuka noore juhi tiitliga pärjatud Martin Vares kõneles Äripäeva raadiohommikus sellest, miks kriis on pigem positiivne aeg ja kuidas ettevõtte halvim stsenaarium tähendab vaid kahekordset kasvu.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.