Euroopa Komisjon püüab pidurdada elektrihinna hüppelist kasvu
Euroopa Komisjon valmistab ette uusi ühisturureegleid, mis ühelt poolt pidurdaksid elektri hüppelise kallinemise, kuid hoiaks siiski Euroopa Liidu liikmeid rohepöörde kursil, teatas Euroopa Komisjoni energeetikavolinik Kadri Simson.
Praegust hinnašokki elektriturul ei tohi alahinnata, sest see võib märkimisväärselt pidurdada Euroopa majanduste taastumist pandeemiast, tõdes Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson Euroopa Parlamendi ees esinedes.
Foto: Reuters/Scanpix
„Pole kahtlustki, et peame praeguses olukorras võtma kasutusele poliitilised meetmed,“ tõdes Simson täna Euroopa Parlamendi ees esinedes. Võimalike elektrihinna tõusu pidurdavaid ühisturureeglite muutusi arutasid eile ka Brüsselisse kliimakonverentsile kogunenud ELi keskkonnaministrid, kes aga ei jõudnud üksmeelele, sest kõik liikmesriigid pole ELi energeetikareeglite ümberkirjutamisega päri, vahendab Reuters.
Kasvavad kütusehinnad, üldine inflatsiooni oht ning kuid kestnud lakkamatu lobitöö paljudelt huvigruppidelt: ühel või teisel põhjusel otsustas Reformierakond ning rahandusminister Keit Pentus-Rosimannus loobuda kevadesse plaanitud kütuseaktsiiside tagasi tõstmisest.
Alexela energiaportfelli juht Kalvi Nõu rääkis Äripäeva raadiole antud intervjuus, et ei tasuks loota, et viimastel kuudel kasvanud elektri hinna ralli võiks saada tagasilöögi. Seetõttu on üha mõistlikum läbi mõelda oma elektritarbimine.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?