Soome ehituskontserni YIT töötajate usaldusisiku Jussi Sakari sõnul on peamised tööjõudu puudutavad halli majanduse probleemid seotud kolmandate riikide töötajatega, kuid endiselt lastakse Soomes üle ka eestlasi.
- Soome ehituskontserni YIT töötajate usaldusisik Jussi Sakari. Foto: Eliisa Matsalu
Sakari sõnul on Soomes endiselt eestlasi, kes ei saa õiglast palka. Paljudel sellistel juhtudel töötatakse Eesti firmades või siis Eesti omanikega Soome firmades. „Pettureid on igast rahvusest, kindlasti ei saa väita, et kõik Soome ettevõtted on puhtad,“ rääkis Sakari.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaks Eesti ettevõtet jäid Soomes vahele Valgevene töötajate kasutamisega, kel puudus Soomes töötamiseks õige luba. Eesti ettevõtjad leiavad, et nad pole midagi valesti teinud ega mõista, miks Soome ehitusliit neid kiusab.
Eesti ettevõtted peaksid naabrite eeskujul asuma värvatud tööjõu hankimise läbipaistvust ja korrasolekut kontrollima, kirjutab tööjõurendi ekspert ja tööjõurendiettevõtte Finesta juht Heikki Mäki.
Ehituskontsern YIT hakkab oma Soome objektidel nõudma kolmandatest riikidest pärit töötajailt Soome elamis- ja töölube, proovides niimoodi piiri panna teiste ELi riikide töölubade liigtarvitamisele.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.