Terviseameti prognoos näitab, et haiglavõrgu maksimaalne võimekus – 700 koroonahaiget – saab patsientidega täidetud novembri keskpaigaks. Valitsus otsib vastukäike aeganõudvates vaidlustes.
- Eelmise viiruselaine tipuks jäi üle 700 koroonahaige üheaegselt haiglaravil, sel korral haiglajuhtide hoiatuste järgi nii paljuks suutlikkust ei ole. Foto: Liis Treimann
Koroonaviirus pole end erinevalt poliitikutest lasknud häirida valimistest ega aeganõudvatest läbirääkimistest, vaid on jõudsalt levimas ja kasvatamas nii nakatunute hulka kui täitmas haiglavoodeid. Valitsus on pärast valimiste-eelset paigalseisu püüdnud uuesti koroonavõitlusel ja vaktsineerituse suurendamisel sadulasse saada. Uusi meetmeid on tehtud, kuid ka koalitsioonierakondade seest kostab mõtisklusi, kas pole juba liiga hilja. Hilja selle valitsuse päästmiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui ühest otsast täituvad haiglad ühe enamate koroonahaigusega patsientidega, nõuab läbipõdejaid hiljem saatev niinimetatud pikk COVID haigla teises osakonnas üha suuremat aja-, raha- ja personaliressurssi, kirjutavad Meditsiiniuudised.
Eesti Kaupmeeste Liidu liikmed sõlmivad avaliku kokkuleppe rakendada vabatahtlikult piiranguid ja meetmeid, et tõkestada koroonaviiruse levikut kaubanduspindadel.
Uued piirangud kehtivad 10. jaanuarini
Valitsus otsustas kuuetunnise kabinetiistungi järel, et alates esmaspäevast pääseb meelelahutus- ja toitlustusasutustesse vaid vaktsineerimistunnistuse või läbipõdemistõendiga - negatiivsest testist enam ei piisa.
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.