Kadri Simson: meil on plaan, mida teha, kui Balti riikidest Vene gaas ära kaob
Euroopa Komisjoni energiavolinik Kadri Simson käis üle maailma veeldatud maagaasi (LNG) Euroopale kokku ajamas juba ammu enne sõja puhkemist, sest Gazpromi käitumine on olnud enam kui kahtlust tekitav.
Euroopa Komisjoni energiavoliniku Kadri Simsoni (vasakul) sõnul survestakse venelasi, et need austaksid rahvusvahelisi kokkuleppeid ega kahjustaks sõjas tsiviilotstarbelisi tuumaelektrijaamu. Foto: AFP/Scanpix
Erakorralise kiirusega sünkroniseeriti Ukraina elektrisüsteem Mandri-Euroopa sagedusalaga, kuid Balti riikide lahti ühendamisega Vene võrgust sarnaselt kiirustama ei hakata, räägib Kadri Simson intervjuus.
Möödunud nädalal tulite avalikkuse ette väga ambitsioonika plaaniga lõpetada Euroopa sõltuvus Venemaa fossiilkütustest. Mis on selle plaani täitmise suurim pudelikael või takistus?
Kui Vene gaasi impordi piiramise eesmärk on Venemaa käitumist mõjutada, siis saab selleks olla nii-öelda all-in minek ehk Vene gaasi täielik impordikeeld, kirjutab SEB ettevõtete panganduse valdkonnajuht Artjom Sokolov.
Suurt mereparki ja maismaa tuuleparke arendav Utilitas lõi käed Raul Kirjaneni enamusosalusega Graanul Metsaga, et strateegilise koostöö raames rajada Graanul Metsale kuuluvatele maadele tuuleparke.
Euroopa on jäänud pihtide vahele: ühelt poolt tahaks vähendada kaubavahetust Venemaaga ja teiselt poolt põhjustavad senisedki sanktsioonid energiahinna tõusu, mida liikmesriigid hästi ei taha alla neelata. Plaan on liidul olemas küll, kuid üksmeelt selle rahastamiseks veel napib.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.