Metallitööstuse idufirma Fractory tegi veebruaris ebatavalise otsuse ning ostis Põhjamaade ja Suurbritannia turgude tarbeks lattu 300 tonni terast. See on esimene kord, kui Fractory laovarudesse raha paigutab.
- Fractory asutaja ja tegevjuht Martin Vares. Foto: Karolin Stimmer
Ebakindlus tarneahelates pani tööstusidu Fractory tegema tavapäratu sammu ja nii ostis allhanketöödele keskenduv tarkvaraettevõte 300 tonni süsinikterast, kirjutab Äripäeva teemaveeb
Tööstusuudised.
"Ostsime Põhjamaade ja Suurbritannia turu jaoks ca 300 tonni süsinikterast," kinnitas Fractory asutaja ja juht Martin Vares. "Rahaline risk oli üsna suur, aga tegime arvutused, mis näitasid, et risk oli tol hetkel seda väärt, et hoida oma teenus töös ja täita klientide tellimused. Kuna tegutsesime varakult, siis see hind, mille maksime, ei olnud nii kõrge, nagu see oleks täna."
Mis on materjaliostu plussi ja miinused, saab pikemalt lugeda
Tööstusuudistest.
Seotud lood
"Materjaliturg on sõjaga töö segamini löönud," kinnitas Fractory Eesti kaasasutaja Rein Torm eelmisel nädalal toimunud konverentsil Tark Tööstus 2022.
Hinnad juba tõusevad
Ukraina sõja tõttu on juba tekkimas tõsine terase defitsiit, mis paneb põntsu siinsele tööstussektorile, ütles tööstusettevõtte Exmet Services OÜ tegevjuht Taavi Vesiaid.
Koroonaajal pihta saanud ettevõtted hakkasid just nägema valgust tunneli lõpus, kuid nüüd tuli uus hoop, mis võib tekitada olukorra, kus ainult tugevad jäävad ellu, hindab Ukraina ja Venemaa sõja riske mullu aasta nooreks ettevõtjaks valitud Fractory asutaja Martin Vares.
Lähiaastail plaan teha veel 10 investeeringut
Lääne-Euroopa ühe aktiivsema riskikapitaliinvestori hulka kuuluv Verve Ventures tegi oma esimesed Põhja-Euroopa investeeringud Eestisse.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”