Euroopa Komisjon tegi oma algsele plaanile Venemaa nafta piirata muudatusettepanekud, et anda Ungarile, Slovakkiale ja Tšehhile rohkem üleminekuaega, vahendab Reuters.
- Ungari peaminister Viktor Orban on üks peamisi vastuseisjaid Euroopa Liidu ühtsele naftaembargole. Foto: AGF/SIPA/Scanpix
Kuigi reedel ei suutnud liikmesriigid jõuda naftaembargos üksmeelele, ütlesid Reutersiga suhelnud Euroopa Liidu allikad, et Ungari, Slovakkia ja Tšehhi saaksid täiendatud plaani järgi aega Vene naftast loobumiseks 2024. aastani. Algne plaan oli lõpetada Vene toornafta ja naftatoodete import Euroopa Liitu käesoleva aasta lõpuks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti saadik: oleme viis korda kokkuleppele jõudnud, jõuame ka nüüd
Euroopa Liidu kuuenda sanktsioonide paketi põhisisu on ettepanek keelustada Vene naftatoodete sissevedu ja käitlemine täielikult aasta lõpuks. See on juba tekitanud nurinat peamiselt Ungarilt, Slovakkialt ja Kreekalt.
Täiendatud
Euroopa Liidu kuuenda sanktsioonide paketi põhisisuks on ettepanek Vene toornafta sisseveo keelustamiseks alates oktoobrist ning kõigi rafineeritud naftatoodete keelustamine aasta lõpuks. Teiste ettepanekute seas keelatakse ka konsultatsiooni-, raamatupidamis- ja avalike suhete teenuse pakkumine Vene ettevõtetele.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.