Täna Ungaris kehtestatud eriolukorraga erakorralised volitused saanud peaminister Viktor Orban teatas, et riigieelarve tasakaalustamiseks peavad suurfirmad ära andma oma üleliigse kasumi.
- Ungari rahvuslik tanklakett ja naftafirma Mol peab samuti osa kasumist Ungari valitsusele andma. Foto: Reuters/Scanpix
Panganduses, kindlustuses, energeetikas, jaekaubanduses, telekommunikatsioonis ja lennunduses tegutsevatel firmadel, kes on enamalt jaolt rahuvsvahelised suurfirmad, kästakse anda suurem osa üleliigsest kasumist sel ja järgmisel aastal kahte valitsuse fondi. Fondidega finantseeritakse taristuhindade subsideerimist ja relvajõudude moderniseerimise kulutusi, rääkis Orban täna teleesinemises.
Seotud lood
Ungari jätkas ka pühapäeval Venemaa vastu sihitud Euroopa Liidu naftaembargo blokeerimisega, kirjutab Bloomberg.
Eesti saadik: oleme viis korda kokkuleppele jõudnud, jõuame ka nüüd
Euroopa Liidu kuuenda sanktsioonide paketi põhisisu on ettepanek keelustada Vene naftatoodete sissevedu ja käitlemine täielikult aasta lõpuks. See on juba tekitanud nurinat peamiselt Ungarilt, Slovakkialt ja Kreekalt.
Euroopa Liit läheneb konsensusele, et kehtestada Vene naftale embargo juba aasta lõpuks, kuid jäänud on mõned riigid, kes sellega kaasa minna ei saa või ei taha, esirinnas Ungari. Neid loodetakse meelitada uute eranditega.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.