Ligi seitse aastat kestnud kuue kuu negatiivse euribori aeg lõppes esmaspäeval. Kuna prognooside järgi jätkab euribor tõusu, on varsti tunda muutust ka laenulepingutes.
SEB finantsturgude riskinõustaja Martin Sillasoo sõnul on küll ühe ja kolme kuu euriborid veel negatiivsed, kuid lähikuudel on oodata ka nende jõudmist positiivsele poolele.
Kinnisvaraturu osaliste seas leidub neid, kes usuvad, et mõne kuu pärast näeme hinnalangust, mistõttu oleks kõige targem ostudega oodata. Kuid leidub ka neid, kelle meelest soosivad palgatõus ning nõudluse ja pakkumise vahekord hoopis hinnatõusu jätku.
Praeguse inflatsiooni juures ei tasu süüdistada ainult väliseid šokke, põhjust on vaadata ka keskpankade pikaaegsele nõudluse soodustamisele. Seda enam on põhjust Euroopa Keskpangal nüüd kiiresti tegutseda, kui soovitakse oma usaldusväärsust hoida, kirjutab Swedbanki analüütik Tõnu Mertsina.
Inflatsioon on Euroopas jõudnud nii kõrgele, et intressimäärade tõusu kohta arutatakse seda, kui palju, mitte enam seda, kas või millal. Kui suur on intressimäärade tõusu mõju Eesti ettevõtete ja kodude käekäigule lähiaastatel? Analüütikute hinnangul pigem tagasihoidlik.
Euribor tõuseb ning paljud juba teavad, et see tähendaks suuremat igakuist kodulaenu tagasimakset. Kas seda on võimalik vältida näiteks fikseerides oma laenulepingus intressimäär, nii et see ei sõltuks ujuvast euriborist?
Rail Balticu Ülemiste terminali ehitustööd käivad: mitmed töövõtjad on juba kaasatud ja õige pea kuulutatakse välja veel neli hanget. Peagi alustatakse jalakäijate rõõmuks ka T1st Ülemiste Keskuseni viiva tunneli ehitamisega.