Keskerakond ja EKRE umbusaldavad haridusminister Liina Kersnat
Keskerakonna fraktsioon koos EKREga umbusaldab haridus- ja teadusminister Liina Kersnat. Keskerakonna fraktsiooni esimehe Jaanus Karilaiu sõnul on Liina Kersna oma tegevuses ebaõnnestunud.
Keskerakonna fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Karilaid teatas pressiteate vahendusel, et Liina Kersna haldusalas on esile kerkinud mitmeid küsitavusi ja tegematajätmisi, mis on pikka aega vindunud ning kus ei ole suudetud lahendusi välja pakkuda. "Oleme seisukohal, et kiirtestide hanke korraldamisel rikkus minister riigihangete seaduse nõudeid ja tekitas riigile miljonite eurode ulatuses majanduslikku kahju. Pikalt on üleval olnud kõrgkoolide rahastamisega seotud probleemid ja patiseisu tõttu ei ole allkirjastatud halduslepinguid. See seab ohtu kogu kõrghariduse jätkusuutlikuse. Minister ei ole teinud selles valdkonnas otsustavaid jõupingutusi."
Keskerakonna riigikogu fraktsiooni esimees Jaanus Karilaid loodab, et Isamaa seisab koalitsiooniläbirääkimistel oma poliitiliste väärtuste eest. EKRE juhatuse liige Peeter Ernits märkis aga, et läbirääkimised Reformierakonna, sotside ja Isamaa vahel ei pruugigi üldse õnnestuda.
Isamaa volikogu otsus alustada võimukõnelusi Reformierakonna ja sotsidega pakub võimaluse luua otsustusvõimeline enamuskoalitsioon, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Mullu sügisel korraldatud mitmemiljonised lepingud, millega koolidesse koroona kiirteste hangiti, tekitasid küsimusi ja pahameelt algusest peale, kuid lisaks konkurentidele mõruda meele toomisele oli see ka vastuolus seadusega.
Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ei salga, et eelmisel nädalal palju kriitikat saanud riigihankest, millega koolidele saadi koroonaviiruse kiirtestid, on palju õppida.
Odav elekter ja tootmisvõimsuste suurendamine on kujunenud justkui Eesti Nokia leidmiseks. Majandusanalüütik Mihkel Nestor ja AVH Grupi tegevjuht ning endine Enefit Greeni finantsjuht Veiko Räim arutlevad, milline on selle Nokia mõju majandusele.