Aastakümneid ettevõtteid üles ehitanud ärimehed mõtisklevad, mida oma elutöödega peale hakata, kui enam ise nendega tegeleda ei jaksa või ei jõua.
- Ettevõtja Jüri Mõisa lapsed seavad end vaikselt isa ettevõtetesse sisse. Tema jaoks on ettevõtete jätmine lastele loogiline ja loomulik. Foto: Raul Mee
Ärimees Jüri Mõis on enda sõnul oma ettevõtetest enam-vähem juba taandunud. Nii kui ta pojad Mattias Joosep ja Markus Jonathan täisealisteks said, pani Mõis nad oma valdusettevõtte JMB Investeeringute OÜ juhatusse. "Nad pole mind välja vahetanud, ma olen ka seal. See on selline näitamise aeg, et nad aru saaksid, kuidas äri juhtimine tehniliselt käib. Et kui mind ühel päeval pole, siis suur segadus ei valitseks," ütles Mõis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Investorid avaldavad, kuidas raskusteks valmistuvad ja kuhu panustavad
End Äripäeva Rikaste TOPi investeerinud investorid tunnistavad, et sel aastal on tulnud vastu võtta mõningaid kaotusi, kuid raskemaks alles läheb. Igaühel on aga kindel strateegia ja valdkond, mille toel loodavad raskustest läbi sõita.
Neinar Seli: nõrku tuleb toetada
Äripäeva Rikaste TOPi ettevõtjad on oma annetustest rääkimisel tagasihoidlikud, ent kahe jutukama Urmas Sõõrumaa ja Neinar Seli ühine toetusvaldkond on sport, kuid mitte ainult.
Ettevõtja Tiit Pruuli ütleb, et ei oska eriti filosofeerida õnne ja rikkuse teemal, kuid annab endast parima. Intervjuus räägib tagasihoidlikult 57aastane reisisell, kollektsionäär, purjetaja ja lisaks ka kirjanik, mida mõistab rikkuse ja õnne all – rikkus ei ole vaid numbrid pangakontol, vaid võlu peitub mujal.
Kui võrrelda ettevõtlust jooksmisega, siis on Eesti ettevõtjatel suur probleem finišeerimisega – omanikud justkui ei saa aru, millal on õige aeg lõpetada, tõdes Jüri Mõis täna kiiresti kasvavate ettevõtete inspiratsiooniüritusel Gaselli Kongress.
Energia tootmise terviklahendustest, mis aitavad ettevõtetel energiakulusid kokku hoida, räägitakse aina rohkem. Kui seni soetati päikesepaneelid, et energiat toota ja ülejääk võrku tagasi müüa, siis nüüd kasutatakse targaks elektri tootmiseks ja tarbimise juhtimiseks lisaks akupankasid.