Töösturid hoidsid juba enne Kallase soovitust iga hinna eest elektrit kokku
Peaminister soovitas suurtarbijatel elektri hinnatippude ajal tootmine välja lülitada, kuid töösturid annavad juba praegu endast kõik, et energiat sellisel ajal säästa. Täielik väljalülitamine pole aga paljudel tootjatel võimalik.
Estonian Celli finantsdirektor Siiri Lahe sõnul pole energiamahukate tehaste sulgemine imerohi. Foto: Andras Kralla
Kunda Nordic Tsemendi juht Meelis Einstein ütles, et peaminister Kaja Kallas ettepanek on huvitav ja igaüks võiks ju peatada oma tarbimise, kuid päris nii lihtne see ei ole. Eriti keeruline on nendel firmadel, kes müüvad toodangut ette. "Mis siis ütled, et ei saanud teha, kuna panime seisma?" esitas Einstein retoorilise küsimuse.
Peaminister Kaja Kallase sõnul võib olla mõistlik mõnel suuremahulisel elektritarbijal tegevus peatada, kui see aitab kõiki teisi ettevõtteid. "Kui meil on põud ja vett üldse ei ole, siis on selge, et suuri veekoguseid tarbivad ettevõtjad ei saa toimetada samas mahus."
Kaja Kallas kipub valitsuse eesotsas tegema samu vigu nagu varasematel juhtudel, kui kriis teravama nõudlikkusega uksele prõmmib, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Kodutarbijatele kontrollitud hinnaga elektri müük läheb käima poolautomaatselt: selleks, et tarbija seda ei saaks, tuleb elektrimüüjale eraldi märku anda.
Eesti suuremate erakondade poliitikud käisid kütuseturu aastakonverentsil välja nägemused, milline peaks energiakriisis olema maksu- ja aktsiisipoliitika ja kuidas eelolev talv üle elada.
Igal aastal saab mitukümmend tuleõnnetust alguse hooletust tuletööst. Kõige sagedamini tuleb seda ette ehitusobjektidel ja töökodades – keevitustööde käigus ei märka inimene enda ümber materjali, mis võib kiirelt süttida. Tuletööde tegemisel on teadmatus suur ja nõudeid eiratakse, kuigi paljudele ettevõtetele on koolitus kohustuslik.