Miljoneid tuulde lasknud ühistute järelevalve venib
Hoiustajate miljoneid huugama pannud hoiu-laenuühistud peavad finantsinspektsiooni ja Eesti Panga hinnangul kontrolli alla minema, kuid rahandusministeeriumi ametnike lauale on teema seni jõudnud vaid selleks, et sealt taas kaduda.
Eriali HLÜ kokku varisemise järel asuti ühistute järelevalvet arutama, kuid teema vaibus peagi. Nüüd, kui koos hoiustajate rahaga on kokku kukkunud järgmine ühistu, on teema karmim kontroll laual. Foto: Liis Treimann
Viimati asuti ühistute järele valvamise plaani välja töötama ERIALi varisemise ajal, kuid sel suvel teatas ministeerium, et asi jäi akuutsemate teemade tõttu toppama. Nüüd, pärast Eesti Arengu nimelise ühistu pankrotti ning mitu kadunud miljonit hiljem on riik taas aktiveerunud.
Kohus kuulutas välja kahtlaste liitumistingimuste ja kõrgete hoiuseintressidega silma paistnud Eesti Arengu Hoiu-laenuühistu pankroti. Ettevõtte siseellu süüvinud pankrotihaldur Martin Krupp kahtlustab juhtimisviga.
Pikalt kahtlaste liitumistingimuste ja kõrgete hoiuseintressidega silma paistnud Eesti Arengu hoiu-laenuühistu päevad on ilmselt loetud, kuu aja eest sai ühistu viimane juhatuse liige kriminaalkahtlustuse, eelmisel nädalal anti ühistu nimel sisse pankrotiavaldus.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.