Ettevõtlusminister Kristjan Järvani arvates pole tal ettevõtjatega mingit suurt konflikti ja teda ei häiri, kui teda arrogantseks nimetatakse: "Ma olengi väga arrogantne. Ma ei viitsi."
- Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Kristjan Järvan Foto: Andras Kralla
Järvani arvates on klassikaline poliitika – et jaa, mõtleme, vaatame, ajame udujuttu. "Ma tean, et on rasked ajad, aga rääkida, et hakkame kõiki toetama ja raha tuleb seina seest – sellist lolli juttu ei ole vaja ajada," leiab ta. "Kas see on arrogantsus, kui ma ütlen asju otse välja? Ma hoian teie aega kokku."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Kristjan Järvani sõnul moodustavad energiakulud ettevõtete kogukuludest vaid paar protsenti. Põhjused, miks paljud firmad praegu raskustes on, on Järvani hinnangul hoopiski muud.
Kristjan Järvani väljaütlemistest jääb mulje, et ta on rohkem rahvastikuminister kui ettevõtlusminister, näib Äripäeva ajakirjanikule Eliisa Matsalule.
Järvan: ma olengi väga arrogantne
Ettevõtjate ning ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri Kristjan Järvani vahel podiseb tuline konflikt, mitmed ettevõtjad kahtlevad, kas Järvan ikka sobib oma ametikohale. „Majanduslanguses sõpru ei võida," ütleb selle peale minister.
"Ma tulin täna siia majja sisse ja oli selline tunne, et ma ei ole seda ära teeninud," sõnas kaks kuud tagasi iduettevõtet GScan juhtima asunud Marek Helm Tartu tehase avamisel. Enne seda juhtis Helm mööblitööstust Standard, kust lahkus pärast nappi poolt aastat.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.