Rootsi kodud odavnesid ka detsembris, nii et seni ennustatud 20protsendine eluasemehindade langus võib osutuda liiga tagasihoidlikuks, kirjutab Bloomberg.
Korterite hinnad on langenud kevadest 14 protsenti, majade hinnad rohkem, pildil Stockholm. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Riigi omanduses oleva hüpoteeklaenuandja SBAB andmetel on üldine turg alates kevadisest tipptasemest langenud peaaegu 17%. Enamik majandusteadlasi ja ka keskpank on siiani ennustanud languseks 20%, aga see võib olla liiga konservatiivne hinnang.
Värske lugejakiri viis mind Rootsi kinnisvaraturule. Nii nagu hea hulk aastaid tagasi, kui esimest korda Rootsi kinnisvarafirmast Oscar Properties kirjutasin, sain seegi kord lugejalt küsimuse, kas madalale vajunud aktsia hind võiks pakkuda head ostukohta.
Eestiski tegutsev Taani laevandus- ja logistikaettevõte DFDS teatas täna suurest tehingust Iirimaal ning peab sellega kinni lubatud kasvustrateegiast. Eesti äri on aga samal ajal kukkumas, kuna klientidel on Rootsi jahtuvale turule järjest vähem kaupa viia.
Euroopa ühe suurima aktivistliku investeerimisfirma Cevian Capital kaasasutaja ja tegevjuht Christer Gardell leiab, et Rootsi peaks minema üle eurole, sest "Rootsi kroon on väike rämpsvaluuta", kirjutab Dagens Industri.
Maksude koosseis muutub veel ja maksumäärad lähevad kõrgemaks – selle peale võib mürki võtta, arvab raamatupidamisbüroo Vesiir asutaja ja juht Enno Lepvalts.