Euroopa ühe suurima aktivistliku investeerimisfirma Cevian Capital kaasasutaja ja tegevjuht Christer Gardell leiab, et Rootsi peaks minema üle eurole, sest "Rootsi kroon on väike rämpsvaluuta", kirjutab Dagens Industri.
Enam kui 13 miljardi euro eest varasid haldava investeerimisfondi Cevian Capitali juht Christer Gardell soovib, et Rootsi läheks üle eurole. Foto: AFP/Scanpix
Kui 2003. aasta referendumi ajal oli Gardell eurole ülemineku vastu, siis nüüdseks on ta oma meelt muutnud. Oma osa selles on mänginud tõsiasi, et Rootsi kroon on ainuüksi tänavu kaotanud dollari vastu 15% oma väärtusest ja nõrgenenud on ta ka euro suhtes.
Sel aastal on investorid teeninud tootlust energiasektori rallist ja pead on tõstnud ka pangandus. Just nendes sektorites nähakse jätkuvalt häid võimalusi, kuid raha paigutatakse ka paljudesse teistesse sektoritesse ja varaklassidesse, selgus Äripäeva küsitlusest
Euroala aktsiad paistavad olema tormikindlamad kui USA omad vaatamata palju suuremale hulgale probleemidele Euroopas: sõda, energiakriis ja kõrge inflatsioon, lisaks keskpanga intressimäärade tõusud.
Rootsi keskpank on jõudnud e-krooni arendamisega teise järku, kus hakkab koos partneritega väljastpoolt plokiahela tehnoloogial põhinevat lahendust katsetama.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.