Ministeerium jättis olümpiakomitee seaduserikkumise politseisse andmata
Kultuuriministeerium nimetab Eesti Olümpiakomitee (EOK) auditis, et peasekretär Siim Sukles rikkus enda arveid kinnitades toimingupiirangut, ent samas ei pidanud ministeerium vajalikuks esitada selle kohta politseile avaldust.
Eesti Olümpiakomitee peasekretär, kultuuriministeeriumi kantsler Siim Sukles kinnitas iseenda arveid.
Foto: EOK
Ministeerium kirjutab novembris välja tulnud auditis, et korruptsioonivastase seaduse kohaselt peab avalikke ülesandeid täitev asutus korraldama oma töö viisil, et ametiisikute korruptsioonioht on maandatud, sealhulgas tuleb vältida seotud isikutega tehingute tegemist ja toimingupiirangu rikkumist. Kuna EOK peasekretär Sukles vastutab halduslepingu alusel avalike ülesannete täitmise eest, on tegemist ametiisikuga, seisab auditis.
Peasekretäri iseendaga kinnitatud tehingud, sadade tuhandete eurode jagu tegemata hankeid, lepingud spordielu siseringi rahvaga, paras ports kütusekaarte ning viis ametiautot on mõned näited maksumaksja raha kasutamisest Eesti Olümpiakomitees.
Olümpiakomiteed (EOK) kümmekond aastat juhtinud endine kultuuriministeeriumi kantsler Siim Sukles ütles, et on ministeeriumi tehtud auditis välja toodud vigades ise süüdi, ent ei näe põhjust ametist tagasi astumiseks.
Kuidas muuta julge idee püsivaks edulooks? Tea Varrak on hariduse vallas teerajaja, kes koos meeskonnaga pani 30 aastat tagasi aluse Audentesele – erakoolile, mis tänaseks on kasvanud rahvusvaheliseks hariduskeskuseks. See lugu ei ole ainult kooli rajamisest, vaid ka visioonist, juhtimisest ja jätkusuutlikkusest – teemadest, mis on olulised ka ärimaailmas. Mis on olnud selle eduloo võtmetegurid ja mida saame sellest tänases muutuvas maailmas õppida?