Eesti kunstnike looming on jõudnud tehisintellekti andmebaasidesse, kus võib neid igaüks sisuliselt oma suva järgi kasutada, hoolimata autoriõigustest.
- Kumma pildi on teinud tehisintellekt? Vasakpoolse pildi leidis kunstnik Marge Nelk tehisintellektist pildigeneraatorist MidJourney ning see sarnaneb väga tuntud Eesti illustraatori Eiko Ojala stiiliga. Paremal pool on kunstnik Eiko Ojala originaallooming. Vasakpoolse pildi on genereerinud keegi kasutaja Jean Campos. Foto: Eiko Ojala
Kui tehisintellekt kunstnike autoriõigustega kaitstud loomingust uue mudru teeb, siis kas see on identiteedivargus, kunstirööv või plagiaat? Sellele küsimusele on võimatu vastata, sest see pole veel kuidagi reguleeritud. Aga kannatajaid on juba olemas: Piret Raua, Remo Savisaare, Eiko Ojala ja teistegi Eesti kunstnike tööd on antud ilmselt nende endi teadmata tehisintellektile õppimiseks.
Seotud lood
Tehisintellekt mainitakse sõnakõlksuna investoritele ära, et nad trendidest näiliselt maha ei jääks, rääkis Äripäeva hommikuprogrammis börsiajakirjanik Aivar Õepa.
Tehisintellekt on jõudnud igaüheni ja võimaldab paljudes valdkondades revolutsiooni – õpime siis teda tundma ja sihipäraselt kasutama ning hoiame halvale teele minemast, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.