Eesti kunstnike looming on jõudnud tehisintellekti andmebaasidesse, kus võib neid igaüks sisuliselt oma suva järgi kasutada, hoolimata autoriõigustest.

- Kumma pildi on teinud tehisintellekt? Vasakpoolse pildi leidis kunstnik Marge Nelk tehisintellektist pildigeneraatorist MidJourney ning see sarnaneb väga tuntud Eesti illustraatori Eiko Ojala stiiliga. Paremal pool on kunstnik Eiko Ojala originaallooming. Vasakpoolse pildi on genereerinud keegi kasutaja Jean Campos.
- Foto: Eiko Ojala
Kui tehisintellekt kunstnike autoriõigustega kaitstud loomingust uue mudru teeb, siis kas see on identiteedivargus, kunstirööv või plagiaat? Sellele küsimusele on võimatu vastata, sest see pole veel kuidagi reguleeritud. Aga kannatajaid on juba olemas: Piret Raua, Remo Savisaare, Eiko Ojala ja teistegi Eesti kunstnike tööd on antud ilmselt nende endi teadmata tehisintellektile õppimiseks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tehisintellekt mainitakse sõnakõlksuna investoritele ära, et nad trendidest näiliselt maha ei jääks, rääkis Äripäeva hommikuprogrammis börsiajakirjanik Aivar Õepa.
Tehisintellekt on jõudnud igaüheni ja võimaldab paljudes valdkondades revolutsiooni – õpime siis teda tundma ja sihipäraselt kasutama ning hoiame halvale teele minemast, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Jaanus Vihand võttis A. Le Coq juhtimise oma eelkäijalt Tarmo Noopilt mõne aasta eest üle väga heas seisus – tugev meeskond, korralik juhtimissüsteem ja kultuur, kus kasvamine on DNAs. Tema sellega aga ei rahuldu, sest ta on arendaja.