Euroopa Liit keeras kaubavahetust Venemaaga veelgi koomale
Euroopa Liit võttis laupäeval vastu kümnenda sanktsioonide paketi, mis pärsib Venemaa võimekust arendada sõjatööstust ja majandust. Piirangute alla lisatakse hulk kaupasid ja üle 100 isiku ja ettevõtte.
Sanktsioonide nimekirja lisati hulk kaupasid, mis ei tohi enam üle Vene piiri liikuda. Foto: Andras Kralla
Ekspordikeelud laienevad näiteks haruldastele muldmetallidele, elektroonilistele komponentidele, masinatele ja masinaosadele, veokitele, läätsedele ja kaameratele ning teistele toodetele ja tehnoloogiale, mida Ukraina on leidnud Vene sõjatehnikast.
G7 riigid kehtestavad Venemaale uued sanktsioonid. Sihikule võeti Venemaa kaitse- ja energiatööstus, finantsinstitutsioonid ja enam kui 200 inimest. Ukrainale saadab USA kahe miljardi dollari eest abi, kirjutab Bloomberg.
Lähipäevil täitub aasta Venemaa täiemõõdulisest sõjast Ukrainas. Meediaväljaande Repost peatoimetaja Filipp Bahtin pani kirja veerandsada tõdemust, mis kirjeldavad Putini verist režiimi, venelasi, lääneriikide reaktsioone ja neist tulenevat vaadet tulevikku.
Venemaale sanktsioonid kehtestanud riigid moodustavad lõviosa maailma majandusest, uusi turge Vene toodetele pole, sedastab välisluureamet värskes raportis.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”