Uued sanktsioonid võtavad sihikule Venemaa kaitse- ja energiatööstuse
G7 riigid kehtestavad Venemaale uued sanktsioonid. Sihikule võeti Venemaa kaitse- ja energiatööstus, finantsinstitutsioonid ja enam kui 200 inimest. Ukrainale saadab USA kahe miljardi dollari eest abi, kirjutab Bloomberg.
President Joe Biden ja Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi on arutlenud, milliseid võimeid ja millist koolitust Ukraina vajab territooriumi tagasivõtmiseks. Nüüd saadab USA Ukrainale veel kahe miljardi dollari eest sõjalist abi. Foto: AFP/Scanpix
USA kaubandusministeeriumi sanktsioonidest kõrvalehoidmise üksuste nimekirja lisatakse peaaegu 90 ettevõtet Venemaal, Hiinas ja teistes riikides, selgub Valge Maja avaldusest. Sanktsioneeritud ettevõtted ei saa osta USA-s toodetud või Ühendriikide intellektuaalomandiga toodetud pooljuhte, tarkvara või muid tehnoloogiaid.
Praegu võitlevad ukrainlased meie kõigi vabaduse eest ning Ukraina toetamine peab jätkuma, rõhutasid peaminister Kaja Kallas, Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ning NATO peasekretär Jens Stoltenberg Eesti Vabariigi aastapäeval Tallinnas.
Venemaa sissetungi esimestel päevadel ei mõelnud Ukrainas ärile üldse keegi, järgnevatel kuudel olid kõik mures varade ohutuse pärast ning aprilli keskpaigast hakkas ettevõtlus uutes tingimustes eluga kohanema, rääkis Delovõje Vedomostile Ukraina advokaadibüroo Ilyashev & Partners juhtivpartner Mihhail Iljašev.
Hiina kutsus Venemaad ja Ukrainat relvarahu sõlmima ning esitas 12-punktilise ettepaneku sõja lõpetamiseks. Kuna rahuettepanek tooks kasu pigem Moskvale, siis sai see kohe lääne juhtidelt kriitikat, vahendab Bloomberg.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”