Naistepäeval saab naisi üllatada erinevalt – viies personaalselt lille kohale, saates kulleriga või kinkides hoopis digilille. Kuid kindlamast kindlam on see, et lillemüüjaid ei takista tuisk ega torm ning ostjaid vähenenud ostujõud.
- Studio Nelk asutaja Joanna Kõpper leidis suures lilleäris üles oma kliendi ning hoiab teda iga hinna eest. Foto: Liis Treimann
Lillestuudios Nelk käib aasta ühel kiiremal päeval kibe töö. Kulleriteenus on Woltist juba kinni pandud ja kohe läheb kinni ka tänaseks päevaks lillede tellimine veebilehelt. Lihtsalt rohkem ei jõua.
Poe omanik ja asutaja Joanna Kõpper räägib, et aasta algus on neile maraton ning naistepäev pole sugugi kõige kiirem päev. Ta kirjeldab tähtpäevi nii: valentinipäev – osal on kaaslased, naistepäev – paljudel on sümpaatseid naisi, emadepäev – enamikul on ema või vanaema, kellele lilli kinkida. Seega saabki maraton lõpu emadepäeval.
Studio Nelk alustas tegevust koroonaajal, mil telliti lilli just kulleriga. Võib öelda, et Joanna sattuski lilleäri ajama pool-juhuslikult. "Mul ei ole siiamaani floristiharidust, olen kõik ise õppinud," muigab ta. Kuid oma nurga on ta selles suures lilleäris üles leidnud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lillekasvatus, mis on Rikets Lillede äri väiksem osa imporditud lillede müügi kõrval, on saanud hinnatõusu ja väliskonkurentide edumaa tõttu põntsu, rääkis hommikuprogrammis ettevõtte müügi- ja tootmisjuht Getriin Hermlin.
Rikets Lillede müügi- ja tootmisjuht Getriin Hermlin nentis Äripäeva hommikuprogrammis, et vastavalt majanduse hetkeseisule on kõige trendikam lill tänavu soodne õis. Eesootav sõbra- ja naistepäev tõotab tulla kiire ja stressirohke.
Eesti kliendid eelistavad osta järjest enam kodumaal kasvanud taimi, oluliselt rohkem nende eest valmis maksma aga ei olda, mistõttu tuleb kodumaistel kasvatajatel konkureerida hinna poolest odavamate importtaimedega.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.