Objektid, mida nimepidi ei nimetata: ehitusfirmad jooksevad kaitseväe veerandile miljardile tormi
Ärevam julgeolekupilt ja plahvatuslikult kasvanud kaitsekulud toovad leevendust ka jahenevale ehitusturule, kus kaitsevaldkonna tellimused paisuvad lähiaastail poole võrra ehk veerand miljardi euroni.
Kaitseminister Hanno Pevkur (vasakul) ja kaitseväe juhataja Martin Herem. Kui eelmisel neljal aastal olid riigikaitselised taristuinvesteeringud ligikaudu 160 miljonit eurot, siis tänavu ja järgmisel kolmel aastal ulatuvad need käibemaksuta enam kui 240 miljoni euroni, mille rahastus tuleb riigieelarvest. Foto: Madis Veltman / Postimees / Scanpix
Äripäevaga rääkinud ehitajate sõnul öeldakse julgeolekuga seotud ehitiste kohta isekeskis “objektid, mille nime ei nimetata”. Need objektid meeldivad ehitajatele.
Ettevõtjad peaksid panustama riigikaitsesse läbi maksude või soodustama oma töötaja riigikaitses osalemist, rääkis sügisel konverentsil Äriplaan 2023 Eesti kaitseväe juhataja Martin Herem.
Skandinaavia turu jahenemine tõmbab Eesti puitmajatootjaid kaasa ning tööde nimekiri on jäänud lühemaks. Kuigi mõni tootja mõtleb koondamiselegi, on ettevõtjate sõnul õhus ka esimesi lootuskiiri olukorra paranemiseks.
Baltikumi juhtiva energiaettevõttena paistab Ignitis Group silma nii oma tugeva kasvuloo, portfelli mitmekesisuse kui tugeva dividendipoliitikaga. Vilniuse börsil noteeritud ettevõte on suutnud IPOst alates kahekordistada oma kohandatud EBITDAt ja viiekordistada oma taastuvenergia portfelli, tagades seejuures atraktiivse dividenditootluse. Ignitis Groupi investorsuhete juht Aine Riffel-Grinkevičienė jagab, mis on ettevõtte senise eduloo taga ning mida võiksid investorid oodata lähiaastatel.