Kui praegu on arutuse all kogu Venemaale mineva ekspordi keelamine, siis olgugi Eesti Venemaa piiririik, mõjutaks see vaid väikest osa meie ekspordist, kirjutab Delovõje Vedomosti. Kõige rohkem läheb Eestist Venemaale mitmesuguseid seadmeid.
- Venemaad Eesti viie suurima ekspordipartneri hulgas pole. Foto: Andras Kralla
Bloombergi ja Financial Timesi andmetel peavad ELi ja G7 riikide poliitikud läbirääkimisi, et keelata kogu eksport Venemaale. See tähendaks, et vaikimisi keelataks igasuguste kaupade müük Venemaale, aga kaubagruppidele võiks kehtestada erandeid. Praegune lähenemine on vastupidine: kõik, mis ei ole keelatud, on lubatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Venemaa president Vladimir Putin allkirjastas eile dekreedi, mis lubab Venemaal üle võtta välismaa ettevõtete varasid riigis, ja sellega paistab olevat juba üle võetud Soome energiafirma Fortumi ja Saksa ettevõtte Uniper varad Venemaal, kirjutavad Soome lehed.
Leedu korraldas eile oma elektrisüsteemi eralduskatse, mille käigus eraldati see Venemaa, Valgevene ja Läti elektrisüsteemidest. 10tunnine katse ei põhjustanud Eesti elektrisüsteemis häiringuid, teatas Elering.
Mercedes-Benz müüs oma Venemaa äri sealsele automüüjale Avtodom, sealhulgas neli aastat tagasi valminud Moskva lähedal asuva tehase, kirjutab Vene väljaanne Kommersant.
Soome energiafirma Fortum ja Taani tuulegeneraatorite tootja Vestas lahendavad Stockholmi vahekohtus tüli Fortumi Venemaale planeeritud tuulefarmi üle.
Rahvusvahelise veebipõhise maaklerfirma Freedom24 analüütikud on välja selgitanud kümme ettevõtet, mille börsile minek (IPO) saab olema alanud aastal finantsmaastiku keskmes. Nende seas on nii tehisintellekti uuendajaid, digitaalse turvalisuse liidreid kui ka kiirmoehiiglasi, lisaks ettevõtteid, mis püüavad positsioneerida ennast mõnedes võtmekategooriates ja meelitada ligi kõige tähelepanelikumaid investoreid.