Puidutöösturist keskkonnakomisjoni esimees on ebaseadusliku raie kahtlusega uurimise all
Hiljuti Eesti 200 ridades riigikogusse valitud ning seal keskkonnakomisjoni juhtima asunud Tarmo Tamme kuulas keskkonnaamet üle väärteomenetlustes, mille põhjuseks oli Käsmu külas toimunud võimalik ebaseaduslik raie.
Eesti 200 poliitik Tarmo Tamm on riigikogu keskkonnakomisjoni esimees ning samal ajal uurib keskkonnaamet Tammega seotud kinnistutel toimunud võimalikku ebaseaduslikku raiet. Foto: Liis Treimann
Äripäeva andmetel on väärteomenetlus algatatud nii Tammele kuuluval kinnistul kui ka kõrvalasuval Tamme juhitava MTÜ Käsmu Majaka Sadam kinnistul toimunud raie uurimiseks.
Keskkonnaamet uuris ebaseadusliku raie kahtlust riigikogu keskkonnakomisjoni esimehe, Eesti 200 poliitikuga seotud kinnistutel Käsmu külas, mõlemad väärteomenetlused nüüd lõpetati.
Ega ettevõtja ei söö ega joo rohkem kui teised inimesed, üldiselt läheb kogu kasum investeeringutesse. Sellepärast peab riik hoolitsema eelkõige selle eest, et ettevõtjatel läheks hästi, sest ainult sealt tuleb raha, rääkis puidutööstuses tegutseva Peetri Puidu asutaja ja juhatuse liige Tarmo Tamm, kes sai Eesti 200 nimekirjas kandideerides riigikokku.
Eesti 200 riigikogu fraktsioon esitas keskkonnakomisjoni esimeheks puidutöösturi Tarmo Tamme. Tamme sõnul ei tasu karta, justkui hakkaks ta komisjonis keskkonnakahjulikke otsuseid tegema.
Eesti 200 otsus esitada riigikogu keskkonnakomisjoni kohale puidutööstur tõstatas küsimuse, kas see ei või tekitada huvide konflikti, kui komisjoni etteotsa asub inimene, kes võib komisjoni otsustest isiklikku kasu saada. Eesti 200 fraktsiooni esimees Marek Reinaasa sõnul probleemi pole.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.