Kui hiljuti teatasid Eesti jaeketid, et nemad erinevalt Põhjamaade suurematest poodidest ei korja letilt ära Mondelezi kuulsamaid tooteid nagu Daimi, Marabou ja Oreo maiustused, siis Eesti IKEA liitub boikotiga.
- IKEA Eesti on otsustanud talitada erinevalt siinsetest jaekettidest ja boikotib tuntud maiustuste tootjat. Foto: Liis Treimann
"Meie IKEA Eestis oleme jätkuvalt Ukrainas toimuva sõja pärast sügavalt mures, olles oma mõtetes ja südames kõigi agressiooni all kannatavate inimestega," kommenteeris IKEA Baltikumi korporatiivteenuste juht Renata Dantė Äripäeva teemaveebile
Kaubandus.
Tema sõnul on IKEA alates sõja algusest püüdnud aidata Ukraina sõjapõgenikke Balti riikides, annetades neile valitsusväliste organisatsioonide kaudu erinevaid tooteid, palgates ja toetades Ukraina rahvusest töötajaid ning parendades elutingimusi kriisikeskustes.
"Kohalikul tasandil lõpetasime kõnealuse tootja toodete müügi. Eemaldasime tooted riiulitelt määramata ajaks ja otsime praegu asendamiseks alternatiivseid tooteid," lisas Dantė.
Mõned päevad tagasi teatasid Eesti jaeketid, et kuigi Põhjamaade poed viskavad Venemaal tegutseva suurfirma Mondelezi üle parda, siis siin koostöö jätkub.
Ukraina kaitseministeerium kirjutas sotsiaalmeedias, et Mondelez hoiab Venemaal töös veel kolme tehast. Need panustasid 2022. aastal Venemaa eelarvesse maksude kaudu 61 miljoni dollariga, võimaldades ukrainlaste hinnangul jätkata sõjapidamist.
Mondelezi aktsiaga kaubeldakse USA Nasdaqi turul. Viimase aasta jooksul on see järjepidevalt kallinenud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Põhjamaade jaekaubandusettevõtted lõpetavad Oreo, Toblerone ja teiste tuntud brändide müüja Mondelezi sortimendi pakkumise seose tõttu Venemaaga. Eesti kaupmehed põhjendasid teemaveebile Kaubandus, miks nemad talitavad teisiti.
Ukraina lisas keelatud ettevõtete nimekirja USA toidutööstuse hiiu Mondelezi, mille tuntumad tooted on näiteks Daim, Marabou ja Oreo, vahendab Dagens Industri.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.