Nädala esimeses hommikuprogrammis kuuleme intervjuusid Paide arvamusfestivalilt. Sõna saavad Euroopa Komisjoni siseturu, tööstuse ja ettevõtluse peadirektoraadi peadirektori asetäitja Maive Rute, majandus- ja IT-minister Tiit Riisalo ja Ukrainasse lasteaia ehitamisega laiemalt tuntuks saanud moodulmajade tootja Harmet tegevjuht Alo Tamm.
- Äripäeva arvamustoimetuse juhil Neeme Korvil õnnestus arvamusfestivalil mikrofoni taha saada Maive Rute, Tiit Riisalo ja Alo Tamm. Intervjuud kõlavad raadios esmaspäeva hommikul. Foto: Neeme Korv
Juttu tuleb sellest, mida teha, et olla roherevolutsioonis võitjate poolel, Ukraina-suunalisest ettevõtlusest, personaalsest riigist ja paljust muust.
Viimaste päevade sõnumid pole Eesti tööstuse väljavaadet kuigivõrd helges valguses näidanud. Stuudiosse tuleb masinatööstuse liidu juht Raul Kütt, kellega räägime nii saabuvast sügisest, kui pikema vinnaga asjadest, mis võiks meie ettevõtjate konkurentsivõimet tõsta.
Sellest, milliseid uudiseid tasub jälgida algaval börsinädalal, tuleb rääkima Jana Saarkoppel Investor Toomase tiimist.
Hommikuprogrammi veavad saatejuht Neeme Korv ja uudistetoimetaja Laura Saks.
Saatepäev jätkub nelja saatega:
11.00-12.00 "Kuum tool". Sel nädalal istub kuumas toolis Euroopa Liidu suursaadik Kiievis Matti Maasikas. Peagi ametiaega lõpetav suursaadik räägib sellest, mis toimub Mustal merel, kui tõsine on Poola ja Ukraina vaheline tüli ning kui hästi edeneb Ukraina liitumine Euroopa Liidu ja NATOga. Lisaks heidab suursaadik pilgu ka tulevikku — aega, mil Ukrainas peaksid toimuma valimised. „Kuuma tooli“ juhib Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik.
12.00-13.00 "Tööandjate tund*". See on päriselt suur reform, ütleb riigikontrolör Janar Holm saates rohepöördega kaasnevate muutuste suurust kirjeldades. See puudutab riigi juhtimist, ettevõtteid, kohalikke omavalitsusi ja igat elanikku. Sellest on võitjaid ja kaotajaid.
Kuidas kirjutada kokku kliimaseadus, mis aitab ettevõtetele ja ühiskonnale võetud roheesmärke täita, ja kuidas teha rohepööre, mis meid kõiki vaeseks ei tee, sellest räägivad saates Janar Holm ja Ragn-Sells Eesti tegevjuht ning Eesti Tööandjate keskliidu volikogu esinaine Kai Realo.
Saatejuht on Rivo Sarapik. Saade oli esimest korda eetris tänavu aprillis.
13.00-14.00 "Teeninduse teejuht". Seekordne saade keskendub teeninduse väljakutsetele erinevates sektorites. Stuudiokülalisteks on Tallinki personali- ja kliendikogemuse juht Age Vanajuur, EMTA klienditeeninduse valdkonnajuht Heli Kullamaa ning Südameapteegi teenindusjuht Kadri Villemson.
Vanajuur jagab mõtteid reisilaeva klienditeeninduse suurimatest väljakutsetest, Kullamaa käsitleb klienditeeninduse väljakutseid riigiasutustes ning Villemson toob välja apteegisektori eripärad. Lisaks arutletakse, milline saab olema klienditeeninduse tulevik, andmete kasutamise olulisus ning kuidas hoida kõrget taset ka suurte mahtude juures.
Saadet juhib Keit Ausner.
15.00-16.00 "Lavajutud". Mai keskel kuulutati Pärnu Juhtimiskonverentsil välja „Parim juht 2023“ võitja, kelleks oli Verstoni asutaja ja juhatuse liige Veiko Veskimäe.
Sellele eelnes aga Eesti parimate juhtide vestlusring, milles osalesid Parima juhi nominent Selveri juht Kristi Lomp, Verstoni juht Veiko Veskimäe ning tiitlit „Parim juht 2022“ kandev LHV Grupi juht Madis Toomsalu.
Mis teeb ühest juhist Eesti parima juhi ja mida nad soovitavad teistele, kuuleb vestlusest. Vestlust juhib Tööandjate Keskliidu kommunikatsioonijuht ja raadiosaate “Juhi jutud” saatejuht Rivo Sarapik.
Kuulake Äripäeva raadiot Tallinnas ja Harjumaal 92,4 MHz, Tartus 97,7 MHz, Pärnus 91,9 MHz, Haapsalus 96,0 MHz, Saaremaal 101,7 MHz ja Ida-Virumaal 94,6 MHz.
Kuulamislingi ja nädala saatekava leiate
siit.Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.