Saue vallas asuva Alliku küla ridaelamu elanikud on püha viha täis, sest arendaja plaanib nende kodu lähedale ehitada tankla. Suurest hirmust uue naabri ees on mitu peret oma kodu müükigi pannud.
- Ridamaja elaniku Kristjan Oja (esiplaanil) sõnul on planeering tema kodumajale nii lähedal, et tulevase bensiinijaama koha pealt on aknast näha tema magamistoa voodit. Ka tualettruumi ukse näeb ära. Taamal teine Piigipuu ridamaja elanik Liisa-Triin Miller. Foto: Andras Kralla
„Kui nad oleksid tahtnud metsavaikust ja linnulaulu, siis nad ei oleks pidanud sinna asukohta elamist ostma,” ütles Saue abivallavanem Kalle Pungas, kelle sõnul oli detailplaneering avalikult teada juba siis, kui inimesed 2020. aastal valminud ridaelamubokse soetasid. Ka kinnistu omanik ja arendaja leiab, et koduomanikud ei saa eeldada, et nende maja ümber muid ehitisi ei kerki.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kaasamist tuleb Eestis veel palju õppida, eelkõige seda, et ausa ja läbipaistva asjaajamise saavutamisel on oma roll kõigil osapooltel, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Valimiste järel on vallavanemate palku tõstetud kohati isegi üle 25 protsendi. Rikaste valdade juhid saavad nüüdsest 5000 eurot kuus, väiksemate ja vaesemate valdade juhid peavad hakkama saama aga 2000 euro suuruse tasuga.
Tallinna lähedal Saue vallas võitlevad kohalikud juba aastaid kolme kolmekorruselise maja ehitamise vastu, leides, et vallajuhid teenivad eraettevõtjate huve. 15 aastat hiljem ei paista maju veel kuskilt.
Saue vald poleks tohtinud arendajate Pilliroo Investeeringud ja PLR28 sõlmida Pilliroo 26 ja 28 kinnistute detailplaneeringu tingimusi muutvaid lisaleppeid ilma kohalikke teavitamata, leiab õiguskantsler Ülle Madise vallavanem Andres Laisale käesoleva aasta juunis saadetud pöördumises.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.