Majandus on langenud stagnatsiooni, aga toimivat arutelu majandusteemade üle ei ole, rääkis Konjunktuuriinstituudi juht Peeter Raudsepp saates "Tööandjate tund“.
- Konjunktuuriinstituudi juht Peeter Raudsepp osales ühes Luminori peaökonomisti Lenno Uusküla ja töötukassa tööotsijate osakonna juhi Anniki Paulusega saates "Tööandjate tund". Foto: Andras Kralla/Äripäev
„Majandusteemadel pole valitsus teinud ühtegi mõistlikku või olulise mõjuga majandusotsust. Lihtsalt loodame, et läheb paremaks selle läbi, et välisturgudel läheb paremaks, aga sellest ei pruugi kasu olla, sest meil pole plaani,“ selgitas Raudsepp. „Meil pole majandusalast arutelu valitsuse tasemel.“
Ehkki paljude sektorite kindlustunne on languses ja tootmine ning eksport kahanenud pikemat aega, on tööturg seni langusele hästi vastu pidanud. See ei jää kauaks nii, räägivad saates lisaks Raudsepale veel Luminori peaökonomist Lenno Uusküla ja töötukassa tööotsijate osakonna juht Anniki Paulus.
Juttu tuleb ka sellest, kas kriis lahendab süsteemse töötajate puuduse, milleks peavad tööandjad ja töötajad valmis olema, ning mida tähendab suurem paindlikkus, millega tööturul peab edaspidi rohkem arvestama.
Saatejuht on Rivo Sarapik. Saadet toetab Eesti Tööandjate Keskliit.
Peeter Raudsepp: valitsus pole teinud ühtegi mõistlikku majandusotsust
Seotud lood
Viimase aja müügitulemus nii ettevõtte sees kui ka Eesti majandusnäitajad laiemalt kõlavad kui häirekellad, mida tasub tõsiselt võtta, leiab Põldma Kaubanduse omanik Heinar Põldma.
Kuigi tööandjad ja ettevõtjad on sobivate oskustega töötajate puudusele juhtinud tähelepanu juba aastaid, siis tõeline kriis selles meil alles saabub, rõhutas tööturgu analüüsinud OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad Äripäeva raadio saates "Tööandjate tund".
Lõviosa Eesti ettevõtete inseneride töökohtadest võib jääda lähiaastail täitmata ja see tähendab pidurit nii ettevõtete arengule, loomata jäänud töökohti ning laekumata maksutulu. Inseneride kriisi tuleb lahendada nii klassiruumides, poliitikas kui koduseinte vahel.
Riigikontrolör nimetab võitjad ja kaotajad
See on päriselt suur reform, ütleb riigikontrolör Janar Holm saates "Tööandjate tund" rohepöördega kaasnevate muutuste suurust kirjeldades. See puudutab riigi juhtimist, ettevõtteid, kohalikke omavalitsusi ja igat elanikku. Sellest on võitjaid ja kaotajaid.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”