Pakiautomaatide arendaja Cleveroni asutaja Arno Kütt müüs üllatava hinnaga suure tüki ettevõttest, mis viis firma hinnalipikult sadu miljoneid eurosid.
- Aastal 2018 pälvis pakirobotite arendaja Cleveron aasta ettevõtte tiitli. Nüüd vähendas firma asutaja Arno Kütt oma tehinguga kordades ettevõtte väärtust. Pildil Cleveroni asutajad Arno Kütt (vasakul) ja Peep Kuld. Foto: Andras Kralla
Äripäevale on vihjatud, et Kütt müüs tüki ettevõttest, sest tahab päästa oma teist äri. Ühtlasi pani Küti tehing Cleveronile külge hinnalipiku, mis näitab, et kunagi Walmartiga diili teinud firma väärtus on drastiliselt kahanenud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aktsia +6%
Arno Küti ettevõte Konna OÜ tegi Clevoni olemasolevatele aktsionäridele vabatahtliku pakkumise nende aktsiate ülevõtmiseks, mille vastu annab ettevõte võlakohustuse.
USA jaemüügikett Walmart teisaldab sadadest poodidest Cleveroni pakirobotid, et välimüügile ruumi juurde teha. Cleveronile teadaolevalt on mahavõetavate masinate hulk väike ning ettevõtte juhi Arno Küti sõnul kestab koostöö Walmartiga edasi.
Pakiroboteid tootva Cleveroni omanik Arno Kütt tõdes Gaselli Kongressi laval, et iga tema ettevõte on toetunud ühele suurele kliendile, kelle kokku kukkudes on ta avastanud end täbarast olukorrast. Koroonapandeemia lahvatades selgus, et ta pole varasematest kordadest õppust võtnud.
Omniva sisenes uuele turule, ostes erapakiautomaatide arendaja Parcelsea kõik Eestis asuvad automaadid. Veel mõne kuu eest võttis Cleveronist pärit juhtidega Parcelsea Cleveroni automaadid üle.
Ühe ettevõtte alalt ehitusmaterjalide või kütuse vargus on ärile suur kahju. Kui süttib tootmishoone või masin, võib see tähendada mitu miljonit varakahju ning halvemal juhul ohtu inimeludele. Varajane riskide maandamine ja mitu sammu ette mõtlemine võib õnnetuse korral päästa terve äritegevuse.