Hoolimata pidevatest koondamisuudistest on hõive Eestis väga kõrge ning tööpuuduse kasvu taga võib näha sõjapõgenikke, aga ka pensionäre ja koduseid hooldajaid, kes on langenud elatustaseme tõttu tööturule astunud.
Toidukorvi hind on järsult tõusnud ning tööjõu-uuringu andmetel sama järsult vähenenud nende inimeste arv, kes on pensionil, aga ei tööta. Foto: Andras Kralla
Eestis on töötuse määr hüppeliselt suurenenud, aga see on keskpanga viimase tööturu analüüsi andmetel põhjustatud elanike aktiivsuse tõusust. Tööturul osalemine on lihtsalt väga kõrgel tasemel.
Aasta töösturi nominendi Raul Kirjaneni sõnul on praegu puidusektoris kolm kriisi korraga: turgudel on väga raske, riik oma regulatsioonidega on sektori rahvusvahelisest konkurentsist välja tagurdanud ja tegelikult puudub ka selge arusaam, kuidas ja kuhu edasi.
Madala maksukoormusega on kliimaeesmärke keeruline täita, vähemalt Eesti praeguse majandusmudeli ja võimaluste juures, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina vastuses Äripäeva arvamusliidrite küsitlusele.
Lõppev nädal tõi mitmeid uudiseid raskustesse sattunud ettevõtetest, pankrottidest ja koondamistest, aga ka krüptoskeemi ohvritest ja üürivõlaga maadlevast idufirmast.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”