„Anname Ukrainale nii, et nad ära ei sure, aga ellu ka ei jää,“ lausus endine kaitseväe juhataja ja praegu Isamaa esindajana europarlamenti kuuluv erukindral Riho Terras. Eriti palju kriitikanooli lennutas Terras Ameerika Ühendriikide poole.
- Riho Terras. Foto: Euroopa Parlament
Järgneb Lääne-Virumaa Uudistes ilmunud intervjuu Riho Terrasega. Eelmise nädala neljapäeval esines Venemaal ühel suurel konverentsil Vladimir Putini suur sõber Nikolai Patrušev, kes oli riietatud pealaest jalatallani musta ja pidas ülistava kõne Putinist, aga minevikuvormis. Mis Venemaal toimub?
Vaat seda mina ei tea. Ma arvan, et presidendivalimiste kampaania on käimas. Enne kui ma seda ise ei näe, ei usu ma ühtegi juttu Putini surmast. Neid jutte on liiga palju olnud. Putin kui selline ei ole isik, ta on organisatsioon. Enne seda, kui ta võimule tuli, käis ta Peterburi delegatsiooniga Tallinnas külas. Ta oli nii tähtsusetu tegelane, et ei jäänud isegi piltidele. Ja mõni aasta hiljem on ta terve suure Venemaa juht. KGB nägi, et oligarhid võtavad nende sissetulekuallika ära ja võttis võimu enda kätte tagasi. Puhtalt majanduslikel kaalutlustel.
Patrušev on ju ka samast organisatsioonist.
Jah, aga Patrušev on nii-öelda ettenäitamise kuju. Aastate jooksul on neid rohkem olnud. Üheksakümnendate alguses, mil Jeltsinil asi käest ära läks ja tekkisid nii-öelda kohalikud piirkondlikud oligarhid, kes olid kõik ka kubernerid ja lõid oma väikesed khaaniriigid, mis maksid oma obrokit tsaaririigile. Hiljem on nad kõik aknast alla kukkunud või mõnel muul kummalisel moel surnud. Võimustruktuur on väga palju seotud kunagiste KGB-aegsete suhetega.
Kas selle taga, mis praegu Iisraelis ja Palestiinas toimub, võib olla Venemaa karvane käsi?
Seotud lood
Gaza saab kauaoodatud humanitaarpausid. Lisaks: Donald Trump kohtupingis, Hispaania ja Portugali sügav kriis ning Xi-Bideni kohtumine.
Rootsi saab lõpuks NATOsse? Lisaks: euroliit otsib raha, Peking jahib korruptante ja Iisraeli sõdurid ootavad endiselt lahingut.
Miljon gazalast jääb sõjatsooni. Lisaks: Venemaa luhtunud vastupealetung, Twitteris vohav võltsinfo ja Euroopa elektriturureform.
Ukraina abistamisest on saanud USA sisepoliitiline vägikaigas. Lisaks: Euroopa leppis kokku migratsioonipaktis, nafta hind kukub kolinal ning Saksamaal ähvardavad paremäärmuslased võimule tõusta.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”