Rootsi saab lõpuks NATOsse? Lisaks: euroliit otsib raha, Peking jahib korruptante ja Iisraeli sõdurid ootavad endiselt lahingut.
- Hiina majandus pole siiani saanud sisse sellist hoogu, et kompartei ja rahva vaikiv kokkulepe – võim meile, heaolu teile – senisel kujul kehtiks. Foto: Reuters/Scanpix
Seekordne “Globaalne briifing” jõuab lugejani Brüsselist, kus jätkub Euroopa Ülemkogu teine päev. Iisraeli-Hamasi sõjast hoolimata pole siin Euroopa südames toetus Ukraina suhtes vähenenud, ent kust leida raha, et lisaks Ukrainale ka muud vajadused katta, pole suutnud valitsusjuhid kokku leppida – ja ei suudagi. Sellest lähemalt allpool.
"Globaalne briifing" on Indrek Lepiku uudiskiri, mida saab endale tasuta postkasti tellida siit:
www.aripaev.ee/uudiskirjad
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Peaminister Kaja Kallas tunnistab, et ehkki Ukraina toetamise suhtes on olemas valdav üksmeel, ollakse Euroopa Liidu eelarve rahastamise küsimuses täitsa lõhki.
USA sõjaväelased ründasid Süürias kahte rajatist, mis olid USA hinnangul seotud Iraani relvarühmitustega, vahendab Financial Times.
Julgeolekuekspert Rainer Saks ütles, et Iisraelil tuleb ühelt poolt näidata jõudu, teisalt on neil surve vältida tsiviilohvreid.
Kuigi Haapsalu Uksetehase nime järgi võiks arvata, et tegemist on uksetootjaga, siis tegelikult valmistatakse Haapsalu külje all Uuemõisas ka aknaid. Ettevõte on keerulised ajad edukalt üle elanud ja tänavu plaanib avada esindussalongi ka Tartus.