Finantsinspektsioon võitis kohtus taas Tiiu Järviste firmat
Tallinna ringkonnakohtus otsustas, et finantsinspektsioonil oli õigus 2019. aasta mais ettevõtja Tiiu Järviste firma GFC Good Finance Company ASi tegevusluba kehtetuks tunnistada ja sellest avalikkusele teada anda.
Rahapesusüüdistusega Tiiu Järviste nõudis koos teiste oma firmaga seotud isikutega finantsinspektsioonilt 12 miljonit eurot kahjutasu, sest asutus ütles pressikonverentsil, et ettevõttel puudus toimiv ärimudel ning seal ei tuvastatud klientide ettevõtete tegelikke kasusaajaid ja raha päritolu. Foto: Andras Kralla
Kohus ei nõustunud ka tänaseks pankrotis oleva GFC Good Finance Company ASi, omaniku Tiiu Järviste ning firmaga seotud Andrii Danchaki ja Lada Riisna väitega, nagu oleks inspektsioon tegevusloa tühistamise tõttu korraldatud pressikonverentsil faktivigu esitanud ja sellega ettevõttele ning sellega seotud isikutele kahju tekitatud. Kohus jättis rahuldamata ka finantsinspektsiooni vastu esitatud suured kahjunõuded.
Tallinna ringkonnakohus jättis muutmata otsuse, millega mõisteti Tiiu Järviste koos kompanjonidega süüdi miljonitesse ulatuvas rahapesus ja omastamises.
Makseasutuses Good Finance Company leidis aset rahapesu, grupiviisiline ja suures ulatuses, ning ettevõtte nõukogu esimeest Tiiu Järvistet oleks paslik selle eest karistada 2 aasta ja kümne kuu pikkuse vanglakaristusega, seda küll tingimisi.
Tallinna halduskohus otsustas esmaspäeval, et finantsinspektsioonil oli õigus GFC Good Finance Company tegevusluba kehtetuks tunnistada ja sellest avalikkusele pressikonverentsiga teada anda.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.