Esimene pantvangidiil Gazas. Lisaks: Soome paneb piiri lukku, Hollandis ja Argentinas võidutsesid radikaalid ja naftakartell tülitseb.
![Olaf Scholzi Saksamaa, mis maksab veerand euroliidu eelarvest, maadleb roheliste ja punaste ridade sättimisega ka kodus.](https://static-img.aripaev.ee/?type=preview&uuid=622ad22e-8ad3-55a6-bb3d-edd213d3d1d0&width=3840&q=70)
- Olaf Scholzi Saksamaa, mis maksab veerand euroliidu eelarvest, maadleb roheliste ja punaste ridade sättimisega ka kodus. Foto: IMAGO/Scanpix
Lootus, et pantvangidiil Hamasi ja Iisraeli vahel toob pikemaajalise rahu, on esialgu ennatlik. Kuid iga väike samm võib olla katalüsaator millekski enamaks. Euroopas annavad aga tooni rahamured, olgugi, et mõnel juhul on küsimus eelarveridade vahel mängimisega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Financial Timesiga suhelnud kahe inimese sõnul sai Iisraeli luure piiri valvavatelt sõduritelt infot Hamasi rünnakukavatsusest, aga ei võtnud seda tõsiselt.
Hollandi valijad jätsid praeguse võimupartei pika ninaga ja andsid valimisvõidu seni poliitika äärealale jäänud paremradikaal Geert Wildersi parteile.
Kohalik asjatundja: Ladina-Ameerika vasakpoolsed on mures
Argentiinlased valisid uueks presidendiks mehe, kes lubas asendada rahvusvaluuta dollariga ja lüüa laiali kogu riigisektori.
Üle 60 protsendi vabariiklaste valijatest arvab, et USA teeb Ukraina aitamiseks liiga palju. Nende poolehoidu taotlevad kandidaadid võtavad seda silmanähtavalt arvesse.
Hiljuti miljonäristaatusesse jõudnud investor Rahakratt hoolimata finantsvabadusest priiskama ei kuku – luksusautode kollektsiooni omamise asemel sõidab ta ringi rendiautoga ning seetõttu pole ta ka eriti kursis palju furoori tekitanud automaksuga.