Üle 60 protsendi vabariiklaste valijatest arvab, et USA teeb Ukraina aitamiseks liiga palju. Nende poolehoidu taotlevad kandidaadid võtavad seda silmanähtavalt arvesse.
- Ehkki Nikki Haley (vasakul) paistab vabariiklaste tõsiseltvõetavaim kandidaat, läheb Joe Bideniga ilmselt vastamisi Donald Trump. Foto: SIPA/Scanpix
Donald Trump teab, kuidas Ukraina sõda lõpetada. Tal on tarvis kõigest 24 tundi ja diil Putiniga on tehtud. Kokkuleppe eesmärk on üllaimast üllaim: peatada kolmanda maailmasõja puhkemine.
Just nõnda kirjeldab ekspresident oma välispoliitilisi prioriteete, lubades samal ajal koduõuel süüa välja "kommunistid, marksistid, rassistid ja radikaalsetest vasakpoolsetest pätid, kes elavad nagu kahjurid riigi kulul".
Vabariiklased peavad praegu teledebatte, et alustada tuleva aasta alguses eelvalimisi, kuid Trump seisab neist eraldi.
Trumpi toetab 60 protsenti vabariiklastest valijatest, mistõttu tema debattidel ei osale. Debattide ajal peab ta hoopis oma kampaaniaüritusi, nörritades nõnda nii rivaalkandidaate kui ka telejaamasid, kellele on poliitväitlused investeering, et silmapaare telerite ette tuua.
Ja ometi pole lõpuni kindel, et just tema astub järgmise aasta novembris Joe Bideniga vastamisi, et heidelda maailma võimsaima ameti nimel.
Viietolliste kontsadega põrguline tõuseb
Seotud lood
Wall Streeti veterani vaade
USA majandus ja aktsiaturg on järjekindlalt kasvanud nii demokraatide kui vabariiklaste presidentuuri ajal, kirjutab Eesti idufirma Grünfin jätkusuutlike investeeringute juht Alejandro Jimenez.
USA ekspresidendi vastu on juba neli kohtuasja, neist viimases süüdistab Georgia osariik teda katses pöörata ümber valimistulemusi.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.