LTH-Baasi uue omaniku Anton Maljugini sõnul läheb ettevõttel pärast kahjumist väljatulemist väga hästi ja hakkab veelgi paremini minema. Foto: Raul Mee
"See oli meievaheline tehing," selgitas Anton Maljugin. Ettevõtjad omavad nüüd võrdset osa LTH-Baasist.
Laevaehitusfirma LTH-Baasi käive vajus läinud aastal pea poole võrra, ka kasum vähenes võimsa tempoga. "Wake-up call – pidevalt oli vaja leida uusi võimalusi. Ei saanud hetkekski mugavustsooni kinni jääda," tunnistab ettevõtte juht Anton Maljugin.
Laevaremondifirma LTH-Baas kaotas eelmisel aastal käibest üle 12 protsendi ja vajus 0,6 miljoni euroga kahjumisse, kuid kinnitab, et on varem koroona tõttu seiskunud projektidega edasi läinud ja et majandustegevus taastub tempokalt.
Ukraina sõja mõjud on käes ja tekitavad pea kõikide sektorite ettevõtjatele ohtralt muresid. Ümber tuleb mõelda, kust saada toorainet ja materjali, kuidas tulla toime meeletu hinnatõusuga ja kuidas teha muutusi, kui miskit pole võimalik prognoosida.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”