Kui idufirma Eurora Solutions hindas pankrotiavalduses oma kohustusteks 5-6 miljonit eurot, siis nüüd on oma nõuded esitanud ka osanikud summas kokku ligi 30 miljonit eurot.
- Eurora Solutionsi juhatuse liige Kaie Hansson (fotol keskel) tuli täna ettevõtte esimesele võlausaldajate koosolekule. Edasistel koosolekutel tuleb otsustada tehnoloogia müük. Foto: Andras Kralla
"Võlgade suurus on ülisuur ja raha ei ole," tõdes Eurora Solutionsi esimesel võlausaldajate koosolekul pankrotihaldur Maire Arm, sest firma pangakontol on vaid 3000 eurot. Seda, et ettevõttel vara ei ole, aga veel öelda ei saa: kõik oleneb sellest, milline huvi võiks olla ettevõtte arendatud maksu- ja tollitehnoloogia vastu, mida Arm tahaks müüa juba järgmise aasta esimestel kuudel.
Seotud lood
Kohus kuulutas välja idufirma Eurora Solutionsi pankroti, veel eelmisel kevadel kaasas firma investoritelt 40 miljonit dollarit.
"Kurb!"
Pankrotti tüürivasse idufirmasse Eurora Solutions kümneid miljoneid eurosid panustanud investorid on asunud uurima, kas äkki on ettevõtte asutaja Marko Lastik teinud ettevõttes rahaga küsitavaid manöövreid.
Värskelt pankrotiavalduse sisse andnud idufirma Eurora Solutions ei esitanud europrojekti ajal eurotoetuste kasutamist kontrollivale Riigi Tugiteenuste Keskusele kõiki vajalikke dokumente, kuid asutus otsustas sellegipoolest mitte küsida ettevõttelt euroraha tagasi.
Idufirma Eurora asutaja Marko Lastiku eelmine ettevõte FL Transport esitas eurotoetuse saamiseks arveid ja dokumente omaosaluse tõestamiseks, kuid Euroopa Prokuratuuri uurimine jõudis järeldusele, et vajalikke makseid tegelikult kunagi ei tehtud.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.